Category Archives: Opera

Posted on by

8 thoughts on “ Sta A Sente O Paisa - Surghjenti - Dumani (Vinyl, LP)

  1. TIRANE– Ditën e sotme u zhvilluan homazhe në nderim të figurës së ish-ministrit të Energjetikës, Dritan Prifti, i cili u nda dje nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën vjeçare pasi humbi betejën me një sëmundje të rëndë. Miq dhe familjarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit, në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar në .
  2. Dumani i kaloi me sukses të treja fazat dhe nuk nxori asnjë problem që të mund të cënonte garën e tij për SPAK. Shtuar më 31/07/, ora Tage: spak altin renditur dumani pari. Shkruani komentin tuaj! Emri & Mbiemri * Komenti * Verifikimi * Të fundit nga kjo kategori.
  3. Drejtori i programcionit në Tv Klan, Albert Dumani, ishte i ftuar dje tek studjoja ''Rudina'', ku ndryshe nga daljet e tjera foli edhe për familjen e tij. Pasi rrëfeu historinë e dhimbëshmë të prindërve të tij ai shpërtheu në lot. Ndoshta shumë nga ne.
  4. Ind’u filu di a nostra cullizzioni Literatura pè a ghjuventù, stulibru novu tocca à a lingua quant’à i miclidicsekareteterogliraci.coinfo racolta di lighjendi tradiziunali, adatti in parlati varii, ci portaà.
  5. Nov 15,  · Nilikuaga sielewi kwanini kuna sehemu ukipita huruhusiwi kupiga picha, nilikuwa hata sijui kwanini. Nilikuwa sifahamu kwanini familia flani flani hasa za kifalme sio watu wapenda mapicha picha, kujionyesha miclidicsekareteterogliraci.coinfowa sitambui kwanini yote hayo ni "marufuku" kwa aina flani ya watu nilidhani.
  6. Altin Dumani u rendit i pari si prokuror i ardhshëm i SPAK. Dumani, i moshës 45 vjeç, mbahet si një nga prokurorët që drejtoi i pari njësinë Task Forcë, ngritur vite më parë për të luftuar krimin e jakave të bardha. Njihet si prokurori i pakompromis dhe përflitet gjithashtu si një .
  7. Un incendiu puternic a lăsat pe drumuri o familie cu trei copii din municipiul Botoșani! Flăcările au izbucnit în această dimineață la o casa de pe strada Pușkin, în care se aflau copiii și mama lor. Din fericire ei au reușit să se salveze la timp, dar locuința și toate bunurile agonisite cu greu au.
  8. Jan 18,  · 1 DUMISANI, bantu. nonke! Zidumis' izinto zonke! Namhla ngumhla wendumiso, Namhla ngumhla wentabiso: UMkhululi usezelwe, Ubusiso lwehlisiwe; Namhla ububele bukho, Namhla insindiso ikho. 2 Akezanga.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *